Rekrutacja pracowników

Jak można znaleźć osobę do pracy, która będzie w sposób bardzo zaangażowany wykonywała swoje obowiązki a do tego jeszcze będzie mocno identyfikować się ze swoja firma i przynosić jej znaczne zyski poprzez swoją efektywna pracę?

Duże znaczenie ma sposób w jaki chcemy znaleźć idealnego pracownika i w jakim będziemy go szukać. Są różne metody poszukiwania osób do pracy. Niektóre firmy na własną rękę poszukują różnych kandydatów do pracy za pomocą różnych źródeł. Mogą to być portale internetowe nastawione na ogłoszenia skierowane są one do pracowników jak i do pracodawców. W takich portalach osoba poszukująca może utworzyć swój profil pracownika a pracodawca wystawiać rożne ogłoszenia rekrutacyjne. Rekrutacja tutaj odbywa się poprzez przeglądanie ogłoszeń. Kandydat w swoim profilu rekrutacyjnym uzupełnia odpowiednie dane o swoim wykształceniu zawodowym, doświadczeniu zawodowym, rożnych zainteresowaniach, kursach oraz szkoleniach.

Bardzo często takie osoby , które poszukują pracy zakładają konta w portalach typu Profeo.pl w, których także mogą przedstawić swoje osoby. Oczywiście można wykorzystać poza tym tradycyjne sposobów rekrutacji czyli udania się do urzędu pracy i zamieścić tam ogłoszenie o potrzebie znalezienia pracownika lub umieścić ogłoszenie w gazecie w dziale ogłoszenia.

Niektóre firmy idą odmienną drogą. Zlecają usługę rekrutacji firmom – firmom rekrutacyjnym. Takie firmy noszące czasami nazwę agencja pracy tymczasowej posiadają właściwe zaplecze pracowników o kwalifikacjach dających możliwość znalezienia odpowiedniego kandydata. Znają one metody rekrutacji i selekcji, które pomagają przeprowadzić rekrutację tak aby znaleźć właściwą osobę do pracy. Bardzo często oferują także gwarancję na zatrudniona osobę.

About the author /


Related Articles