Płacić kartą

Środkiem płatniczym,stosowanym na całym świecie były pieniądze. Prawie nic się nie zmieniło, jedyną różnicą jest to, że pieniądz w postaci tradycyjnej jest banknotem lub monetą. W dzisiejszych czasach, zdecydowana większość ludzi używa pieniądza w postaci kart plastikowych, zwanych kartami płatniczymi. karty plastikowe używane są w wielu dziedzinach życia takich jak bankowość lub sposób identyfikacji. Zdecydowanie największy poziom zabezpieczenia posiadają karty bankomatowe. Karty takie wyposaża się w chip, zdjęcie lub podpis posiadacza i są trudniejsze do podrobienia. Dlatego takich zabezpieczeń wymagają bankowe karty plastikowe. Producent kart plastikowych wykonuje również karty na indywidualne zamówienie, na przykład umieszczając logo danego sklepu. Są to karty pre-paid, ładowane są one do określonej wysokości w sklepie. Jest to doskonały prezent, a poza tym ułatwiają płacenie za zakupy. Zaletą tych kart jest to, że można nimi płacić stopniowo, do wyczerpania środków zgromadzonych na karcie.
Karty plastikowe rozróżnia między innymi to, że posiadają różne poziomy zabezpieczeń, w zależności od tego jaka funkcję pełnią. Do gromadzenia informacji o czytelniku i liczbie wypożyczonych książek, służą biblioteczne karty plastikowe. Produkcja kart plastikowych jest to nic innego jak zadrukowanie kawałka plastiku na służącej do tego, specjalnej drukarce, która drukuje przy użyciu jednej z technik drukarskich, a technika ta zwana jest sitodrukiem.
Najsłabiej zabezpieczone karty, wyposażone są w pasek magnetyczny na którym przechowywane są informacje. Pasek magnetyczny jest głównym zabezpieczeniem, w jaki są wyposażone tego typu karty plastikowe.

About the author /


Related Articles