Jakie perspektywy ma informatyk na Polskim rynku pracy

Informatyka bardzo prężnie rozwija się w naszym kraju jak i na świecie. Praktycznie w każdej dziedzinie życia można zauważyć jej wpływy. Wielu osobom wydaje się, że jest to tylko nauka zajmująca się głównie komputerami i ich oprogramowaniem.

Prawda jest taka, że informatyk musi znać się praktycznie na wszystkim. Kiedy ktoś zleci mu napisanie konkretnego programu, na przykład dla księgowości, jest on zobowiązany do poznania wszystkich aspektów, które będą wykorzystane w pisanym oprogramowaniu. W innym wypadku istnieje możliwość błędnego działania aplikacji.

Z powodu niszy na rynku, na którym potrzeba dobrych informatyków, studia tego rodzaju stały się ostatnio bardzo popularne. Informatyk, który nie może znaleźć pracy ma raczej bardzo nikłe umiejętności. Dla każdego jednak kto na prawdę czuje o co w tym chodzi informatyka otwiera wiele bram zarówno zarobkowych jak i rozwojowych. Myślę, że warto rozpocząć studia na tym kierunku jednak nie jest to dla każdego. Jednak jeżeli czujesz się mocny z nauk ścisłych to coś dla Ciebie!

About the author /


Related Articles