Dobra praca daje radość

Bo cóż daje więcej radości od tego że możemy robić to co kochamy robić i jeszcze nam za to zapłacą. Oczywiście nie można żyć samymi marzeniami, ale jeżeli uda nam się marzenia sprawnie połączyć z realiami otaczającego nas świata, to wówczas sukces murowany.
Nie ulega watpliwości że, musimy mieć predyspozycje do wykonywania takiego zawodu, mowa tutaj o predyspozycjach intelektualnych jak i również o sprawności fizycznej, aby testy do policji nie okazały się dla nas nie do przejścia. Większość ludzi zapamiętało oddziały prewencji, z czasów komunistycznej Polski i społeczne zaufanie do tego resortu było bardzo nikłe. Nie należy chyba nikomu przypominać że w ówczesnych czasach funkcjonariuszem milicji obywatelskiej mógł zostać każdy kto posiadał odpowiednią kategorię zdrowia.
Obecny rynek pracy nie daje zbyt wielkiego wyboru młodym ludziom.
Dzisiaj młode wykształcone osoby, zmuszone są do szukania pracy poza granicami kraju. Jeżeli ktoś lubi mundur i co się z tym wiąże służbę, czy to w wojsku cze też w szeregach policji, to może próbować swoich sił w którejś z tych formacji.
Biorąc pod uwagę wszystkie warunki jakie powinien spełniać kandydat do służby w policji, na pewno decydującą rolę odgrywają testy do policji .
Każdy, poważnie myślący o wstąpieniu w szeregi policji, musi zdawać sobie sprawę z tego, z jakim niebezpieczeństwem jest związane pełnienie takiej służby.
Wykonywanie pracy policjanta, ze względu na specyfikę tego zawodu, wiąże się z ogromnym stresem, z którym nie wszyscy potrafią sobie poradzić. Testy do policji , są w pewnym stopniu określeniem współczynnika odporności na sytuacje stresowe kandydata.
Szczególnie narażeni na stres funkcjonariusze policji, mają zapewnioną opiekę psychologa, który pomaga przejść, bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym ,różne bardzo stresowe wydarzenia, związane z pełnieniem służby.
Stwierdzenie, że każdy policjant narażony jest na takie same niebezpieczeństwa, było by przesadą, ponieważ zależy to od charakteru oraz miejsca wykonywania czynności służbowych.
Z pewnością dzielnicowy pełniący służbę gdzieś na wsi, ma pracę łatwiejszą od funkcjonariusza, który jest członkiem brygady antyterrorystycznej, jednak obaj są szkoleni w taki sposób aby mogli stawić czoła trudnościom jakie napotkają podczas pełnienia służby. Z pewnością wielu nastolatków, zastanawiało się nad tym, czy swojego dorosłego życia nie zacząć od podjęcia pracy w policji. Czasami mogą tu nasuwać się takie pytania jak- czy dam radę czy się dostanę, czy zdam test do policji, czy mnie w ogóle przyjmą?. Otóż chyba najlepszą odpowiedzią na takie pytanie jest stare jak świat stwierdzenie czyli- jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział.
Chyba każdy, a przynajmniej większość młodych chłopców w dziecięcych latach marzyło o tym, aby zostać strażakiem, żołnierzem, lub policjantem. A jeżeli w sercu pozostały chociaż okruchy tych marzeń to na pewno należy próbować je realizować.

About the author /


Related Articles